Boże Ciało
czwartek, 23 czerwca 2011 20:30

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszyliśmy z procesją ulicami: Mielczarskiego, Karczówkowską, Słoneczną, Szkolną i Urzędniczą do czterech ołtarzy przygotowanych przez: Siostry Dominikanki, Oazę Rodzin, Neokatechumenat, Kółka Różańcowe i Rycerstwo Niepokalanej.
W czasie uroczystości, która jest świadectwem naszej wiary był czas śpiewu, modlitwy i dziękczynienia Jezusowi za obecność w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania procesji - dziękujemy! W galerii zdjęć można zobaczyć fotoreportaż z uroczystości.

 
Konkurs fotograficzny "Z Maryją na wakacyjnych szlakach"
niedziela, 19 czerwca 2011 01:24

Rozpoczyna się okres wakacyjno-urlopowy, czas wypoczynku od nauki i pracy. Niektórzy wyruszą w dalekie podróże, inni na wycieczki za miasto, jeszcze inni na pielgrzymkowy szlak. Często w czasie naszych wędrówek spotykamy Maryję. Przydrożne figurki, leśne kapliczki, obrazy, czy witraże w kościołach towarzyszą nam, szczególnie gdy odnajdujemy czas na wyciszenie, modlitwę, czy refleksję. Zachęcamy do utrwalenia tych chwil i miejsc.

Zapraszamy do konkursu fotograficznego "Z Maryją na wakacyjnych szlakach". Na autorów najciekawszych zdjęć czekają nagrody.

Zasady. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu od jednego do pięciu zdjęć w formie elektronicznej (plik jpg o rozdzielczości minimum 1024 x 768 px, 72 dpi). Zgłoszenie odbywa się poprzez wysłanie pliku ze zdjęciem oraz informacji o autorze (imię i nazwisko) i zdjęciu (data, miejsce, podpis) na adres konkurs @ niepokalana.kielce.pl. Zgłaszający, wysyłając zdjęcie do konkursu, oświadcza, że jest autorem zdjęcia i wyraża zgodę na jego publikację na stronie internetowej parafii (niepokalana.kielce.pl). Prace można nadsyłać do 15 września 2011 r. Ogłoszenie wyników 30 września br.

 
Wyniki konkursu "Z Maryją na wakacyjnych szlakach"
niedziela, 19 czerwca 2011 01:24

Na konkurs fotograficzny "Z Maryją na wakacyjnych szlakach" nadesłano 30 zdjęć. Po burzliwych obradach jury postanowiło:


I nagroda - Piotr Kisiel za zdjęcie wykonane na szczycie góry Równicy niedaleko Ustronia w Beskidach Śląskich

 

Więcej…
 
Sukces DZIECI NIEPOKALANEJ
środa, 15 czerwca 2011 08:59

We wtorek, 14 czerwca 2011, w Kieleckim Centrum Kultury odbył się finał XI Festiwalu Piosenki Religijnej - Kielce 2011. Naszą parafię reprezentowała schola dziecięca "Dzieci Niepokalanej' pod kierunkiem ks. Jarosława, która pod koniec kwietnia br. w sali Konferencyjnej Targów Kielce brała udział w eliminacjach do festiwalu.

Miło nam poinformować, że w kategorii dziecięcej nasz zespół zdobył III miejsce. Gratulujemy dzieciom, rodzicom i opiekunowi - księdzu Jarkowi !

Zdjęcia i filmy dostępne w galeriach.

 

 
Bierzmowanie
poniedziałek, 13 czerwca 2011 09:41

W sobotę, 11 czerwca 2011r., 71-osobowa grupa młodzieży naszej Parafii z klas III gimnazjum przyjęła Sakrament Bierzmowania, którego udzielił Ks.Biskup Ordynariusz Kazimierz Ryczan.

Serdecznie dziękujemy osobom, które przygotowały tę uroczystość: s. Aurelii za piękny wystrój kościoła, s. Lauretcie i s. Fidelis oraz Młodzieży ze Scholi i Ministrantom za oprawę liturgiczną, bierzmowanej Młodzieży i Rodzicom za zaangażowanie i ofiarę na potrzeby Kościoła. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tej parafialnej uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 następna > ostatnia >>

Strona 33 z 36