Pierwsza Komunia Święta
wtorek, 10 maja 2011 16:29

W sobotę, 14 maja, w naszej Parafii odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpiło 95 dzieci klas II ze szkół: prywatnej, nr 7 i nr 12.

Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim osobom, które przygotowały dla Dzieci ten świąteczny dzień: Rodzicom, Paniom Katechetkom, Siostrom Dominikankom i składamy im serdeczne Bóg zapłać.

 
Marsz Życia i koncert Dzieci Niepokalanej
sobota, 07 maja 2011 23:32

W niedzielę, 8 maja, Kuria Diecezjalna wraz z członkami Ruchów oraz Stowarzyszeń zaangażowanymi w obronę ludzkiego życia zapraszają na Marsz Życia połączony z Festynem Rodzinnym. Wydarzenie to będzie elementem diecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II, które rozpocznie się o godz. 12.30 Eucharystią w Bazylice Katedralnej. Po zakończeniu Eucharystii zgromadzimy się pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza (Quo vadis) koło Kieleckiego Centrum Kultury skąd o godz. 14.00 wyruszy marsz. Jego uczestnicy przejdą ulicą Sienkiewicza i Staszica do Parku Miejskiego, gdzie, przy muszli koncertowej odbędzie się Festyn Rodzinny, który potrwa do godz. ok. 18.00. Niech nasza obecność będzie wyrazem zatroskania o sprawy ochrony ludzkiego życia, które były tak mocno akcentowane przez bł. Jana Pawła II.

To dziękczynienie za dar beatyfikacji wyrażą także najmłodsi - zespół "Dzieci Niepokalanej" z naszej Parafii. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zaśpiewają u nas w kościele Koncert Dziękczynny.

Uwaga! Pierwsze nagrania z tego koncertu można zobaczyć w Galerii wideo.

 
Potrzebni dawcy szpiku
poniedziałek, 02 maja 2011 16:20

W najbliższą sobotę, 7 maja w budynku szkoły w Masłowie Pierwszym odbędzie się akcja poszukiwania dawcy szpiku dla Barbary Słoń, mieszkanki Masłowa, nauczycielki z ponad 20 letnim stażem pracy w tamtejszej szkole. W październiku ubiegłego roku zachorowała ona na zespół mielodysplastyczny, czyli chorobę układu krwiotwórczego. Terapia nie przyniosła oczekiwanych efektów, zdaniem lekarzy jedynym rozwiązanie jest przeszczep szpiku. Ponieważ parafia nasza sąsiaduje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa, organizatorzy akcji zwracają się z apelem do osób, które chciałyby zadeklarować się jako dawcy szpiku o wizytę w Masłowie lub zgłaszanie się do Ośrodka Dawców Szpiku przy ul. Jagiellońskiej 66 w Kielcach. Szczegóły akcji można znaleźć na stronie www.pomagamBASI.glt.pl.

 
Niedziela Bożego Miłosierdzia
niedziela, 01 maja 2011 01:00

Dzisiejsza niedziela kończąca oktawę Wielkanocy to Święto Miłosierdzia Bożego. Ustanowił je w czasie swego pontyfikatu Jan Paweł II i właśnie na ten dzień przypada oczekiwana jego beatyfikacja. Wyrażamy radość i wdzięczność Bogu za ten dar. Dziękując w modlitwie za wyniesienie na ołtarze Papieża Polaka prosimy, z racji niedzieli adoracyjnej i budowlanej, o wsparcie przy budowie nowej świątyni. Aktualne ogłoszenia znajdują się w dziale Ogłoszenia parafialne.

 
Moje spotkanie z Janem Pawłem II
sobota, 30 kwietnia 2011 17:50

1 maja 2011 r. sługa boży, Jan Paweł II został uroczyście ogłoszony błogosławionym. Czy kiedykolwiek spotkałeś się z Papieżem Polakiem? Może była to prywatna audiencja, może spotkanie w szerszym gronie, może udział we mszy świętej podczas wizyty Ojca Świętego do Ojczyzny? Jakie było to Twoje spotkanie? A może planowałeś takie spotkanie, ale z jakiegoś powodu nie udało się tych planów zrealizować. Podziel się wspomnieniami.

Czekamy na e-maile (kancelaria @ niepokalana.kielce.pl) i wiadomości przesłane za pomocą formularza kontaktowego (sekcja Parafia > Kontakt). Wszystkie wspomnienia zamieścimy 5 czerwca 2011 r. Na naszej stronie jest też nowa ankieta dotycząca tego tematu. Zapraszamy do odpowiedzi na pytanie.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 następna > ostatnia >>

Strona 33 z 35