Bierzmowanie
poniedziałek, 13 czerwca 2011 09:41

W sobotę, 11 czerwca 2011r., 71-osobowa grupa młodzieży naszej Parafii z klas III gimnazjum przyjęła Sakrament Bierzmowania, którego udzielił Ks.Biskup Ordynariusz Kazimierz Ryczan.

Serdecznie dziękujemy osobom, które przygotowały tę uroczystość: s. Aurelii za piękny wystrój kościoła, s. Lauretcie i s. Fidelis oraz Młodzieży ze Scholi i Ministrantom za oprawę liturgiczną, bierzmowanej Młodzieży i Rodzicom za zaangażowanie i ofiarę na potrzeby Kościoła. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tej parafialnej uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Zostań ministrantem
niedziela, 29 maja 2011 00:35

Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo "ministrant" wskazuje szczególnie na służbę we Mszy świętej.

Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministrant przez służenie wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele, jest nie tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych!

W naszej parafii rozpoczyna się nowy cykl spotkań formacyjnych dla chłopców (także tych z klas II), którzy chcieliby zostać ministrantami.

Spotkanie kandydatów i ministrantów z ks.Tomaszem w sobotę o godz. 11.00 w Domu Parafialnym.

 

Więcej na ten temat w dziale Ministranci.

 
Pierwsza Komunia Święta
wtorek, 10 maja 2011 16:29

W sobotę, 14 maja, w naszej Parafii odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpiło 95 dzieci klas II ze szkół: prywatnej, nr 7 i nr 12.

Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim osobom, które przygotowały dla Dzieci ten świąteczny dzień: Rodzicom, Paniom Katechetkom, Siostrom Dominikankom i składamy im serdeczne Bóg zapłać.

 
Marsz Życia i koncert Dzieci Niepokalanej
sobota, 07 maja 2011 23:32

W niedzielę, 8 maja, Kuria Diecezjalna wraz z członkami Ruchów oraz Stowarzyszeń zaangażowanymi w obronę ludzkiego życia zapraszają na Marsz Życia połączony z Festynem Rodzinnym. Wydarzenie to będzie elementem diecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II, które rozpocznie się o godz. 12.30 Eucharystią w Bazylice Katedralnej. Po zakończeniu Eucharystii zgromadzimy się pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza (Quo vadis) koło Kieleckiego Centrum Kultury skąd o godz. 14.00 wyruszy marsz. Jego uczestnicy przejdą ulicą Sienkiewicza i Staszica do Parku Miejskiego, gdzie, przy muszli koncertowej odbędzie się Festyn Rodzinny, który potrwa do godz. ok. 18.00. Niech nasza obecność będzie wyrazem zatroskania o sprawy ochrony ludzkiego życia, które były tak mocno akcentowane przez bł. Jana Pawła II.

To dziękczynienie za dar beatyfikacji wyrażą także najmłodsi - zespół "Dzieci Niepokalanej" z naszej Parafii. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zaśpiewają u nas w kościele Koncert Dziękczynny.

Uwaga! Pierwsze nagrania z tego koncertu można zobaczyć w Galerii wideo.

 
Potrzebni dawcy szpiku
poniedziałek, 02 maja 2011 16:20

W najbliższą sobotę, 7 maja w budynku szkoły w Masłowie Pierwszym odbędzie się akcja poszukiwania dawcy szpiku dla Barbary Słoń, mieszkanki Masłowa, nauczycielki z ponad 20 letnim stażem pracy w tamtejszej szkole. W październiku ubiegłego roku zachorowała ona na zespół mielodysplastyczny, czyli chorobę układu krwiotwórczego. Terapia nie przyniosła oczekiwanych efektów, zdaniem lekarzy jedynym rozwiązanie jest przeszczep szpiku. Ponieważ parafia nasza sąsiaduje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa, organizatorzy akcji zwracają się z apelem do osób, które chciałyby zadeklarować się jako dawcy szpiku o wizytę w Masłowie lub zgłaszanie się do Ośrodka Dawców Szpiku przy ul. Jagiellońskiej 66 w Kielcach. Szczegóły akcji można znaleźć na stronie www.pomagamBASI.glt.pl.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 następna > ostatnia >>

Strona 33 z 35