Niedziela Palmowa
niedziela, 09 kwietnia 2017 00:00

Niedziela Palmowa rozpoczęła wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia.

Przed mszą św. o godz. 11:00 miało miejsce uroczyste poświęcenie palm.

[fotogaleria]

 

Więcej…
 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
sobota, 18 marca 2017 19:59

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

26 - 28 marca 2017r.

 

prowadzi ks. Szymon Górski

 

Więcej…
 
Przeżywając kolejny Wielki Post
wtorek, 07 marca 2017 00:00

Rola Wielkiego Postu w roku liturgicznym jest niebagatelna. Czas ten pomaga nam przeżyć tajemnice naszego zbawienia i doświadczyć ich przez nas samych. Liturgia pod tym względem proponuje różne znaki i symbole, czerpiąc obficie z utartej wcześniej tradycji ludzkiej, której Bóg przydaje zbawczą treść. Warto przyjrzeć się tym symbolom i znakom, by zrozumieć przesłanie zbawczego planu Boga również w stosunku do każdego z nas.

Więcej…
 
Imieniny ks. Proboszcza
niedziela, 30 października 2016 00:00

W piątek, 28 października, obchodziliśmy święto św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.

Był to też dzień imienin naszego proboszcza - ks. Tadeusza.

Z tej okazji przedstawiciele wspólnot parafialnych, ministranci oraz dzieci i młodzież złożyli ks. Proboszczowi z serca płynące życzenia i wręczyli kwiaty.

Drogiemu solenizantowi życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, łaski zdrowia i wytrwałości oraz przemożnej opieki swojego patrona - św. Tadeusza Apostoła.

Więcej…
 
Październik - miesiąc modlitwy różańcowej
niedziela, 09 października 2016 17:36

Trwa październik. W całym Kościele jest to miesiąc wspólnej modlitwy różańcowej. Jak wielkie znaczenie ma ta modlitwa, podkreślał często św. Jan Paweł II. Wypełniajmy testament Papieża - Polaka i chętnie bierzmy do ręki różaniec - zwłaszcza, że o to samo ciągle w wielu objawieniach prosi sama Maryja.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 - zarówno w dni powszednie jak i w niedzielę. Dołóżmy wszelkich starań, aby - zgodnie z wolą i zachętą Matki Bożej - włączyć się jak najliczniej w modlitewne rozważanie tajemnic Ewangelii.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 35