Razem w Służbie Bożej!
niedziela, 13 września 2015 12:39

W minioną sobotę 12 września 2015 r. odbył się w Opactwie Cysterskim w Jędrzejowie doroczny - już XV Dzień Ministranta.

Zgromadził on ponad 1200 chłopców z księżmi i opiekunami. Także ministranci naszej parafii wybrali się na wspólne święto Służby Liturgicznej wraz z Ks. Dariuszem - swoim opiekunem.

Więcej…
 
Pożegnanie ks. Wojciecha
piątek, 21 sierpnia 2015 17:25

Takich dni jak 16 sierpnia 2015 roku nie przeżywa się często. Dla wszystkich parafian oraz księży z Naszej parafii był to dzień pełen wzruszeń, których dostarczyło pożegnanie księdza wikariusza Wojciecha Pikosa.

Z dniem 22 sierpnia rozpocznie On posługiwanie w parafii Prandocin.

Szanowny Księże Wojciechu!

Jak szybko minął ten rok spędzony wspólnie. Wszyscy pamiętamy, gdy pierwszy raz Ksiądz odprawił Mszę Świętą w Naszej parafii. Czas z Księdzem spędzony dał każdemu z Nas nowe doświadczenia.

Więcej…
 
Najlepsi ministranci
poniedziałek, 29 czerwca 2015 23:09

Zakończył się rok szkolny. To także koniec kolejnego roku formacji ministranckiej.

Ksiądz Dariusz, opiekun Służby Liturgicznej w naszej parafii, także podsumował rok pracy naszych ministrantów.

Spotkanie wszystkich odbyło się w sobotę na zbiórce. Był czas na podziękowanie wszystkim i zaplanowanie służby na czas wakacji.

Więcej…
 
Bierzmowanie
niedziela, 14 czerwca 2015 00:00

W sobotę, 13 czerwca, w dniu liturgicznego wspomnienia Niepokalanego Serca Maryi, 49-osobowa grupa młodzieży naszej Parafii z klas III gimnazjum przyjęła Sakrament Bierzmowania, którego udzielił Ks. Biskup Kazimierz Ryczan.  Biskup Senior przewodniczył Sumie Odpustowej oraz wygłosił kazanie do młodych i ich rodzin.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w galerii.

 
Uroczystość Bożego Ciała 2015
czwartek, 04 czerwca 2015 17:00

Uroczystość Bożego Ciała przypada w pierwszy czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Należy do jednej z dziesięciu najważniejszych uroczystości Kościoła katolickiego.

Nasz udział w tych obchodach jest prawdziwym wyznaniem wiary i jeszcze bardziej jednoczy nas z naszym Panem Jezusem Chrystusem.

Udajemy się na Eucharystię, aby oddać hołd Chrystusowi w sposób oficjalny, publiczny. Dzień ten jest dla nas okazją do osobistego wyznania wiary. Po przyjęciu Słowa i Boskiego Pokarmu idziemy wraz z innymi w procesji z Chrystusem, niesionym uroczyście po naszych drogach, wśród śpiewu pieśni eucharystycznych.

Oktawa Bożego Ciała jest szczególnym czasem łaski. Dlatego Kościół zachęca nas do tego, byśmy nie zmarnowali okazji do zdobycia tych łask i jak najpełniej z nich korzystali.

Zdjęcia z uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 35