REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 11 - 13 marca 2018r
sobota, 10 marca 2018 19:53

NIEDZIELA ( 11 marca 2018r. )

7.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

8.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

9.30   Msza św. z nauką dla wszystkich

11.00   Msza św. z nauką dla dzieci

12.30   Msza św. z nauką dla wszystkich

16.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

17.15   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00   Msza św. z nauką dla młodzieży

 

Więcej…
 
Wielki Post - czas duchowego przygotowania do świąt wielkanocnych
sobota, 03 marca 2018 13:17

W Środę Popielcową, rozpoczyna się w Kościele czterdziestodniowy czas Wielkiego Postu. Głłówne przesłanie tego okresu koncentruje się na duchowym przygotowaniu chrześcijan do godnego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego, największych świąt chrześcijaństwa związanych z wydarzeniami męki śmierci i zmartwychwstania (Paschy) Chrystusa; wydarzeniami, które stanowią fundament Kościoła i naszej wiary. Ponieważ są to najważniejsze święta (zwane też paschalnymi), dlatego domagają się specjalnego przygotowania, by m?c je należycie przeżyć; stąd też ich nazwa: Wielkiego Postu, a nie jakiegoś tam zwykłego postu.

 

Więcej…
 
Święto Świętej Rodziny
niedziela, 31 grudnia 2017 22:36

Z racji Święta Świętej Rodziny miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Małżonkowie, którzy uczestniczyli we Mszach świętych o godzinach 11:00 i 16:00 uroczyście powierzyli siebie nawzajem Bogu, a następnie przez ręce kapłanów otrzymali specjalne błogosławieństwo.

Przed odnowieniem przyrzeczeń odśpiewano "Hymn do Ducha Świętego".

Więcej…
 
Początki święta Bożego Narodzenia
sobota, 23 grudnia 2017 20:44

"W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie"(Łk 2, 1-7).

Tak opisuje Ewangelista wielkie wydarzenie narodzin Chrystusa - Zbawiciela świata. Ale nasuwają się w tym opisie pewne pytania, wątpliwości. Co oznacza owa gospoda, skoro zwykło się mówić, nawet śpiewamy w kolędach, że Jezus urodził się w stajni betlejemskiej? Innym razem mówi się o grocie. Otóż Ewangelia używa tu greckiego słowa katalyma, które określa raczej pokój mieszkalny lub kwaterę niż dzisiejszą gospodę lub zajazd. Ponieważ kwatery były zajęte, Maryja z Józefem musieli szukać dalej.

Więcej…
 
Przygotowanie bożonarodzeniowego wystroju kościoła
sobota, 23 grudnia 2017 00:00

Wystrój naszej świątyni na okres Bożego Narodzenia wymaga pracy i czasu, a przede wszystkim zaangażowania wielu osób.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tegorocznych przygotowań kościoła do świąt.

Więcej…
 
Bierzmowanie 2017
niedziela, 25 czerwca 2017 00:00

W sobotę, 24 czerwca 2017 roku, w dniu liturgicznego wspomnienia Niepokalanego Serca Maryi w naszej parafii miała miejsce uroczystość Bierzmowania.

Młodzież przyjęła sakrament Ducha Świętego przez posługę opata cystersów w Jędrzejowie - ojca Edwarda Stradomskiego.

Fotogaleria

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 35