Wielkanoc 2015
niedziela, 05 kwietnia 2015 00:00

"Chrystus zmartwychwstan jest".

Ta prawda niech dodaje nadziei, aby w wierze miłować.

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia pokojem serca naszych parafian i wszystkich,
którzy razem z nami świętują największą tajemnicę naszej wiary.

Życzymy Wam Kochani Bożych i rodzinnych świąt.

Księża Parafii Niepokalanego Serca NMP

 
Liturgia Wielkiego Tygodnia w obiektywie
sobota, 04 kwietnia 2015 23:59

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty.

 
Triduum Paschalne 2015
wtorek, 31 marca 2015 01:00

Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje ono liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła - Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Sobotę - w Wielką Noc. Triduum kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

WIELKI CZWARTEK - godz. 18.00

WIELKI PIĄTEK - godz. 17.00

WIELKA SOBOTA (Wigilia Paschalna) - godz. 19.00

Więcej…
 
Droga Krzyżowa na Karczówkę
sobota, 28 marca 2015 00:59

Tradycyjnie już, w piątek przed Niedzielą Palmową, odbyła się Droga Krzyżowa na Karczówkę, która wyruszyła z naszego kościoła.

Wędrówkę z modlitwą, śpiewem i rozważaniami przy stacjach Męki Pańskiej poprzedziła Msza święta odprawiona przez ks. Biskupa Jana Piotrowskiego.

Organizatorami nabożeństwa była Wspólnota Domowego Kościoła Ruchu Światło - Życie.

Mimo niesprzyjającej pogody w Drodze Krzyżowej wzięły udział setki kielczan.

Więcej…
 
Refleksja z Kręgu Biblijnego
czwartek, 19 marca 2015 23:42

(J 3,14-21)
A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu.

W Ewangelii wg. św. Jana, Jezus poucza nas, czym jest zbawienie, a czym potępienie. Decyduje o tym nasza wiara. Bóg zesłał swojego Syna , który został wywyższony na krzyżu, tak jak podczas wędrówki do ziemi obiecanej, wąż na pustyni. W Starym Testamencie dzięki wierze, miedziana figura miała uchować człowieka od śmierci. Teraz Bóg chce zachować nas od potępienia - tak działa Jego zbawcza natura. Potrzeba tylko naszej wiary, bo miłości ze strony Boga możemy być pewni. Pan kocha człowieka tak mocno, że nie ma dla Niego rzeczy, których nie może nam wybaczyć. Musimy tylko przyjąć Jego miłość - i zaufać. Na tym właśnie polega wiara.

~ Galguś

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 35