Uroczystość Bożego Ciała 2015
czwartek, 04 czerwca 2015 17:00

Uroczystość Bożego Ciała przypada w pierwszy czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Należy do jednej z dziesięciu najważniejszych uroczystości Kościoła katolickiego.

Nasz udział w tych obchodach jest prawdziwym wyznaniem wiary i jeszcze bardziej jednoczy nas z naszym Panem Jezusem Chrystusem.

Udajemy się na Eucharystię, aby oddać hołd Chrystusowi w sposób oficjalny, publiczny. Dzień ten jest dla nas okazją do osobistego wyznania wiary. Po przyjęciu Słowa i Boskiego Pokarmu idziemy wraz z innymi w procesji z Chrystusem, niesionym uroczyście po naszych drogach, wśród śpiewu pieśni eucharystycznych.

Oktawa Bożego Ciała jest szczególnym czasem łaski. Dlatego Kościół zachęca nas do tego, byśmy nie zmarnowali okazji do zdobycia tych łask i jak najpełniej z nich korzystali.

Zdjęcia z uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii.

 
Kamienny Jubileusz Janiny i Stanisława
wtorek, 19 maja 2015 21:24

17 maja nasza Parafia cieszyła się wspaniałym jubileuszem.

Państwo Janina i Stanisław Lasakowie obchodzili 70 rocznicę ślubu.

Z tej okazji o godz. 12:30 była sprawowana uroczysta Msza święta z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. Odbyło się to przy bardzo licznym udziale rodziny Jubilatów. Wnuczki wzięły czynny udział w Liturgii, czytając Słowo Boże i śpiewając psalm.

Więcej…
 
Ten ważny dzień - I Komunia Święta
piątek, 15 maja 2015 08:44

Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (J6. 54)

Dzień 9 maja 2015 roku już na zawsze zapisał się w parafialnej i rodzinnej historii wyjątkowym wydarzeniem - wielkim świętem miłości Boga do człowieka. To właśnie w tym dniu odbyła się w Parafii NSNMP uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przez dzieci klas trzecich ze Szkół Podstawowych nr 7 i 12. Sakrament przyjęło łącznie 53 dzieci. Wśród nich był też nasz synek - Kacper.

Więcej…
 
Imieniny księdza Wojciecha
piątek, 24 kwietnia 2015 19:14

23 kwietnia to w Kościele Katolickim uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. W naszej parafii obchodzimy również imieniny ks. Wojciecha - naszego wikariusza.

Z tej okazji parafianie wzięli udział we Mszy św. zamówionej przez Kościół Domowy. Przewodniczył jej ks. Sebastian w asyście diakonów z kieleckiego seminarium.

Po błogosławieństwie przyszedł czas na życzenia, które złożyli przedstawiciele różnych wspólnot naszej parafii: panie z Maryjnych Kół Modlitewnych, Kościół Domowy, ministranci.

Więcej…
 
Wielkanoc 2015
niedziela, 05 kwietnia 2015 00:00

"Chrystus zmartwychwstan jest".

Ta prawda niech dodaje nadziei, aby w wierze miłować.

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia pokojem serca naszych parafian i wszystkich,
którzy razem z nami świętują największą tajemnicę naszej wiary.

Życzymy Wam Kochani Bożych i rodzinnych świąt.

Księża Parafii Niepokalanego Serca NMP

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 36