Zmiana księży wikariuszy
niedziela, 29 czerwca 2014 02:20

W czwartek, 26 czerwca 2014 r. Biskup Kielecki Kazimierz Ryczan mianował nowych proboszczów oraz dokonał zmian wikariuszy w całej diecezji.

Zmiany dotknęły również naszej parafii. Do innych wspólnot odchodzą:

ksiądz Jarosław (do parafii Małogoszcz),

ksiądz Tomasz (do parafii Bilcza),

ksiądz Józef (do parafii Koniecpol Chrząstów).

 

W naszej parafii witamy księży:

Mirosława Besterechę (poprzednio w parafii Miechów),

Wojciecha Pikosa (poprzednio w parafii Bilcza),- dnia 22 sierpnia 2015 r. przeniesiony do pracy duszpasterskiej w parafii Prandocin.

Dariusza Snochowskiego (poprzednio w parafii Bodzentyn).


 

 

 

 

Drodzy Księża!

Dzisiejszy dzień jest dla nas dniem trudnym, gdyż przychodzi nam się rozstać z Wami - kapłanami, którzy na co dzień współtworzyliście naszą parafialną wspólnotę. Pragniemy Wam powiedzieć, że tak po ludzku nie zgadzamy się na to rozstanie. Chcielibyśmy samolubnie zatrzymać Was przy sobie jeszcze przez długie lata. Rozumiemy jednak, że Wasza posługa jest drogą, a Bóg rozeznał sprawy najlepiej i postawił każdego z Was tam, gdzie jesteście potrzebni ludziom. Ludziom takim, jak my.

Żegnamy Was dzisiaj w imieniu wspólnot parafialnych, jednak jesteśmy pewni, że wyrażamy uczucia wszystkich zgromadzonych. A chcemy powiedzieć Wam jedno - serdeczne Bóg zapłać!

Bóg zapłać za to, że byliście z nami.

Bóg zapłać za dobro i marzenia, które wcieliliście tu w życie.

Bóg zapłać za otwartość, z jaką zjednywaliście ludzi, za niegasnący entuzjazm i niespożytą energię.

Bóg zapłać za Wasz czas, za wspólne spotkania, wyjazdy i wędrówki.

Bóg zapłać za słowa - te wypowiedziane w kazaniach, rozmowach czy konfesjonałach, jak i za te niewypowiedziane, które nosicie w myślach, nie pozwalając im wybrzmieć.

W naszych sercach zostawiacie niezatarty ślad, pisany wiarą i miłością do drugiego człowieka. Wielu z nas zawdzięcza Wam odnowienie więzi z Bogiem i prawdziwe umocnienie. Dlatego zapewniamy, że gdziekolwiek się znajdziecie, otaczać Was będziemy naszą gorącą modlitwą i wypraszać Boże błogosławieństwo na drogę, która się przed Wami otwiera.

 

Szczęść Boże!

 

 

Wspólnoty parafialne

przy

Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach


Kielce, 26.06.2014 r.