IV Niedziela Zwykła (28.01.2018r.)

1. Przeżywamy IV niedzielę zwykłą w ciągu roku. W piątek będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego, które ukazuje nam Chrystusa - Światłość świata. Przyniesiona z domu świeca ma nam przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia, a po drogach wiary dobrze jest kroczyć z Chrystusową Matką.

Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę szczególnego naśladowania Chrystusa przez posłuszeństwo, ubóstwo i czystość. Modlitwą i ofiarami chciejmy wspierać zakony klauzurowe posługujące w naszej diecezji. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Z racji święta Ofiarowania Pańskiego kancelaria będzie nieczynna.

W tym tygodniu przypadają także: Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Z tej racji zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej za grzechy.

W Pierwszy Piątek o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Jezusowego połączone z adoracją Najśw. Sakramentu. Spowiadać będziemy w tym dniu podczas każdej Mszy Św. Msza wieczorna tradycyjnie będzie sprawowana za Zmarłych polecanych w Wypominkach.

W Pierwszą Sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z kazaniem oraz wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz. 8.00 rano.

W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

- w sobotę - św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła. Z tej okazji na Mszy św. udzielimy wiernym specjalnego błogosławieństwa.

W sobotę na godz. 15.00 prosimy chętnych do pomocy przy rozbieraniu szopki bożonarodzeniowej w kościele.

Przyszła niedziela - pierwsza miesiąca lutego - to tradycyjnie w naszej Parafii: niedziela adoracyjna i budowlana. Naszymi modlitwami i ofiarami wspierać będziemy budowę nowej świątyni. Po Mszy o godz. 8.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca i spotkanie Kół Różańcowych.

Dzieci, które w tym roku przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00 podczas, której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Dzieci przynoszą ze sobą świecę najlepiej od chrztu.

2. Kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny rodzin z błogosławieństwem kolędowym. Przypominamy, że w tym czasie Kancelaria Parafialna czynna jest tylko po Mszy wieczornej do godz. 19.00. Plan kolędy na ten tydzień:

29.01.2018 (poniedziałek) od godz. 15.30

ul. Słoneczna 38 (2 księży), ul. Karczówkowska 19 (2 księży)

30.01.2018 (wtorek) od godz. 15.30

ul. Południowa 9 (1 ksiądz), ul. Karczówkowska 21 (2 księży),

ul. Zimna i ul. Letnia (1 ksiądz)

31.01.2018 (środa) od godz. 15.30

ul. Słoneczna 23 (4 księży)

01.02.2018 (czwartek) od godz. 15.30

ul. Grunwaldzka 29 (1 ksiądz), ul. Południowa 4 (3 księży)

03.02.2018 (sobota) od godz. 10.00

ul. Krakowska i ul. Jagodowa (1 ksiądz), ul. Karczówkowska 23-48 (1 ksiądz),

ul. Mielczarskiego (1 ksiądz), ul. Południowa 3 (1 ksiądz)

3. Komunikat Księdza Biskupa Ordynariusza.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stefania Wojda z ul. Południowej, śp. Janina Stępień z ul. Urzędniczej, śp. Halina Szymoniak z ul. Szkolnej, śp. Cezary Stacherski z ul Szkolnej, śp. Przemysław Stachurski z ul. Sienkiewicza i śp.Lidia Rutkowska z ul. Wspólnej. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej prośmy Dobrego Boga o Miłosierdzie dla nich i zmarłych z naszych rodzin: Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

ks. Proboszcz