V Niedziela Zwykła (4.02.2018r.)

1. Przeżywamy V niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiejsza niedziela - pierwsza w lutym - to tradycyjnie w naszej Parafii niedziela adoracyjna i budowlana - modlitwami i ofiarami wspieramy budowę nowej świątyni. Msza św. w intencji wszystkich Ofiarodawców będzie sprawowana w najbliższą środę o godz. 18.00. Dziś po Mszy o godz. 8.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca i krótkie nabożeństwo, na które zapraszamy Koła Różańcowe.

Dzieci, które w tym roku przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami dziś na Mszę świętą o godz. 11.00 podczas, której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Dzieci przynoszą ze sobą świecę najlepiej od chrztu.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek - świętych męczenników japońskich: Pawła Miki i Towarzyszy,

- w sobotę - świętą Scholastykę.

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza małżonków przeżywających trudności, kryzys małżeński, będących w separacji lub po rozwodzie na kolejne spotkanie, które rozpocznie się w najbliższy piątek (9 lutego) Mszą św. o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę - w rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes - będziemy świętować XXVI Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień szczególnej duchowej solidarności z ludźmi chorymi i okazja do obudzenia naszej większej wrażliwości na cierpienie innych. W naszym kościele Msza św. ze specjalnym nabożeństwem i błogosławieństwem lourdzkim oraz sakramentem namaszczenia dla wszystkich chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 18.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich zmagających się z chorobą i własną niemocą.

Przy tej okazji przypominamy, że w każdy pierwszy piątek miesiąca do osób chorych, które nie mogą wyjść z domu przychodzi kapłan z sakramentalną posługą. Jeśli ktoś chciałby zaprosić księdza, aby stale odwiedzał osoby chore prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii.

3.W tym tygodniu zakończymy już duszpasterskie odwiedziny rodzin z błogosławieństwem kolędowym. Kancelaria Parafialna będzie czynna w poniedziałek i wtorek po Mszy wieczornej do godz. 19.00, natomiast od środy już w godzinach 17.00 - 18.00. Plan kolędy na ten ostatni tydzień przedstawia się następująco:

05.02.2018 (poniedziałek) od godz. 15.30

ul. Południowa 5 (1 ksiądz)

ul. Południowa 7 (1 ksiądz)

06.02.2018 (wtorek) od godz. 15.30

Możliwość przyjęcia kolędy przez tych parafian, którzy z różnych względów nie mogli tego uczynić wcześniej w wyznaczonym terminie (po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej).

W przyszłą niedzielę ks. Proboszcz dokona podsumowania tegorocznej wizyty duszpasterskiej.

Na koniec pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy w sobotę pomagali przy sprzątaniu i rozbiórce świątecznej dekoracji i szopki bożonarodzeniowej.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisława Borek ul. Szkolnej, śp. Krystyna Zawadzka z ul. Szkolnej, śp. Zofia Bydlińska z ul. Szkolnej i śp. Marianna Pabis z ul. Żelaznej. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej prośmy Dobrego Boga o Miłosierdzie dla nich i zmarłych z naszych rodzin: Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Ks. Proboszcz