XXIX Niedziela Zwykła (21.10.2018r.)

1. Przeżywamy XXIX niedzielę zwykłą w ciągu roku, która rozpoczyna w Kościele Powszechnym Tydzień Misyjny. Cały Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na misjach i prosi o nowe powołania. Ofiary składane dziś do puszek przed kościołem przeznaczone będą na cele misyjne.

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: codziennie o godz. 17.30.W tym tygodniu podczas Różańca będziemy wspierali modlitwą misjonarzy i misjonarki oraz całe dzieło ewangelizacji.

Dziś o godz. 16.00 Msza św. w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania i kolejne spotkanie formacyjne, na które zapraszamy kandydatów wraz z Rodzicami.

2. W poniedziałek przeżywamy wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Spotkanie Scholki Dziecięcej we środę o godz. 16.30 w Domu Parafialnym.

Próba chóru parafialnego we środę po Mszy św. o godz. 18.00.

Spotkanie Kręgu Biblijnego we czwartek po Mszy wieczornej w Domu Parafialnym.

Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 16.30 w Domu Parafialnym

3. Zbliża się miesiąc listopad - czas, w którym sercem jesteśmy przy naszych bliskich, którzy odeszli już do wieczności. Wyrazem pamięci o zmarłych są nasze modlitwy i zamawiane Msze święte. Można także składać na tzw. WYPOMINKI. Kartki do wpisania naszych bliskich zmarłych wyłożone są na bocznych ołtarzach ? wypełnione czytelnie prosimy składać później w zakrystii lub w kopercie na tacę. Podobnie jak w roku ubiegłym Wypominki jednorazowe będziemy wymieniać w Dzień Zaduszny oraz w kolejne piątki listopada podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego; zaś Wypominki okresowe (roczne, półroczne i kwartalne) - w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30, 12.30 lub 16.00 (w zależności od deklaracji ofiarodawcy, dlatego prosimy na kartkach wypominkowych zaznaczyć godzinę modlitwy). Ponadto przez cały rok za zmarłych wymienianych w Wypominkach będziemy sprawować Mszę św. o godz. 18.00 w Pierwsze Piątki miesiąca.

Ruch Światło - Życie Diecezji Kieleckiej zaprasza 27 października na godzinę 18.00 do kina Moskwa w Kielcach na projekcję filmu pt. "Przełęcz ocalonych". Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Andrzej Kowalczyk. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej prośmy Boga o Miłosierdzie dla niej oraz dla zmarłych z naszych rodzin: Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek?

ks. Proboszcz