Nowy rok z "Sycharem" rozpoczęty
poniedziałek, 11 lutego 2019 17:15

Członkowie oraz opiekun Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar" rozpoczęli kolejny rok swoich spotkań. Pierwszej wspólnej w tym roku Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Jan Piotrowski.

Msza inaugurująca odbyła się w naszym kościele parafialnym w miniony piątek o godz. 18. Przewodniczył jej pasterz diecezji, ks. Bp. Piotrowski, który również wygłosił homilię. Nawiązywał w niej do tęsknoty, która towarzyszy każdemu człowiekowi.

- Tęsknota jest poniekąd naszą drugą naturą. Jakże często daje znać o sobie w naszym życiu. Tęsknimy za domem, rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi, czy miejscem naszego pochodzenia. Mąż tęskni za żoną, żona za mężem, dziadkowie tęsknią za wnukami, dzieci za rodzicami. Tęsknota ma swoją jakość i swoje źródło, to podstawowe, najważniejsze. Ma ona swój początek w postawie naszej duszy i zawsze jest ukierunkowana na ostateczną ojczyznę, na spotkanie z Bogiem twarzą w twarz. To właśnie ogarnięty taką tęsknotą człowiek poszukuje sposobu złożenia siebie w darze, oddania się Bogu. Kto jest gotowy oddać się Bogu, również jest gotowy oddać się człowiekowi - podkreślał biskup Piotrowski.

W uroczystej eucharystii brał również udział opiekun "Sycharu", ks. Sebastian Wieczorek. Przed Mszą św. opowiedział on o wspólnocie:

- W Kielcach Wspólnota Trudnych Małżeństw "Sychar" istnieje już od pięciu lat. Nasze spotkania odbywają się systematycznie, w każdy drugi piątek miesiąca. Ponadto raz w miesiącu odbywa się też spotkanie, które ma charakter modlitewny. Jest to adoracja Najświętszego Sakramentu. Organizowane są również wspólne wyjazdy i inne spotkanie o charakterze wspólnototwórczym - podkreślał duszpasterz.

Wszyscy, którzy przeżywają w swoim małżeństwie kryzys i są zainteresowani wspólnotą, mogą przyjść na spotkanie w drugi piątek miesiąca. Natomiast więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych: kielce-niepokalana.sychar.org , sychar.org.