XI Niedziela Zwykła (14.06.2020r.)

1. Przeżywamy XI niedzielę zwykłą w ciągu roku. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie: w dzień powszedni po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30.

2. W tym tygodniu :

- zapraszamy Rodziców wraz z tegorocznymi kandydatami do sakramentu bierzmowania na spotkanie, które rozpocznie się dziś Mszą św. o godz.16.00.

- w środę - wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

- spotkanie i próba scholi dziecięcej odbędzie się w środę o godz. 16.30 a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna w intencji dzieci należących do scholi i ich rodziców.

- trwa Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia (do czwartku włącznie) gromadzimy się na wieczornej Mszy św. i nabożeństwie eucharystycznym połączonym z procesją wokół kościoła. Choć nie są to dni wolne od pracy, postarajmy się przyjść na to spotkanie z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Do udziału w nabożeństwie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci do sypania kwiatów. We czwartek na zakończenie Oktawy procesja do czterech ołtarzy oraz poświęcenie wianków, kwiatów i ziół o godz. 18.00.

- w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- w sobotę liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi - w naszej Parafii ODPUST. Jest to szczególny czas łaski. Pamiętajmy, że z dniem Odpustu Parafialnego, a ściślej mówiąc - z Eucharystią przyjętą w tym dniu w naszym kościele - związana jest największa obietnica: zupełnego darowania win i kar. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00 a Słowo wygłosi do nas ks. Karol Rasała. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie wszystkie Koła Różańcowe, Rycerstwo Niepokalanej, Margaretki, Oazę Rodzin, Wspólnotę Sychar, Krąg Biblijny, Młodzież i Dzieci. Niech to będzie nasze uwielbienie Boga przez Maryję, która nieustannie prowadzi nas do Jezusa i ciągle podpowiada: "Uczyńcie wszystko, cokolwiek powie wam, mój Syn".

Siostra Hilaria ze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek obchodzi 90 -tą rocznicę urodzin. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie łaski dla solenizantki.

Serdecznie dziękujemy za świadectwo wiary wszystkim grupom modlitewnym biorącym udział w RÓŻAŃCOWYM JERYCHU - modlitewnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem.

3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

śp. Irena Idzikowska z ul. Słonecznej, śp. Zenon Łowicki z ul. Szkolnej i śp. Krystyna Bonkiewicz z ul. Mielczarskiego. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej prośmy Dobrego Boga o Miłosierdzie dla nich i zmarłych z naszych rodzin: Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

    Ks. Proboszcz