XIII Niedziela Zwykła (28.06.2020r.)

1. Przeżywamy XIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej a dziś o godz. 17.30.

Rozpoczęły się wakacje. Dla wielu z nas, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, przeżywany czas jest okresem urlopów i wypoczynku. Niech te wakacyjne dni będą także okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że jako katolicy, mamy obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem wszelkich łask.

W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu :

  • w poniedziałek - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. (Taca zbierana w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.)

  • w piątek - Święto św. Tomasza Apostoła.

Zapraszamy także do udziału w stałych nabożeństwach:

  • we środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy

    w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego

2. W tym tygodniu przypadają także: Pierwszy Czwartek Piątek i Sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji dobrych i świętych powołań do służby w Kościele. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej za grzechy. W Pierwszy Piątek Msza św. wotywna o Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00 połączona z kazaniem i adoracją Najśw. Sakramentu. Spowiadać będziemy w tym dniu: rano - podczas każdej Mszy Św., a popołudniu od godz. 17.30. Msza wieczorna tradycyjnie będzie sprawowana za Zmarłych polecanych w Wypominkach. Zgodnie z prośbą Księdza Biskupa taca zbierana tego dnia przeznaczona będzie na misje. W Pierwszą Sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z kazaniem oraz wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz. 8.00 rano.

Przyszła niedziela - pierwsza miesiąca lipca - to tradycyjnie w naszej Parafii: niedziela adoracyjna i budowlana. Naszymi modlitwami i ofiarami wspierać będziemy budowę nowej świątyni. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca i spotkanie Kół Różańcowych.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach informuje o trwających zapisach do klasy I. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jan Obara z ul. Jagiellońskiej. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej prośmy Dobrego Boga o Miłosierdzie dla niego i zmarłych z naszych rodzin: Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Ks. Proboszcz