XIV Niedziela Zwykła (05.07.2020r.)

1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę w miesiącu lipcu. W naszej parafii jest to niedziela adoracyjna i budowlana. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną swoimi modlitwami i ofiarami. Msza św. w intencji wszystkich Ofiarodawców będzie sprawowana w najbliższą środę o godz. 18.00. Dziś po Mszy o godz. 8.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca i krótkie nabożeństwo, na które zapraszamy Koła Różańcowe.

2. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu :

  • w poniedziałek - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w środę - Św. Jana z Dukli, kapłana.
  • w sobotę - Św. Benedykta, opata, patrona Europy.

Zapraszamy także do udziału w stałych nabożeństwach:

  • we środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • w piątek zaś Koronka do Miłosierdzia Bożego.


W środę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy kolejne w tym roku RÓŻAŃCOWE JERYCHO -  modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi będziemy modlić się o wsparcie dla naszego Narodu, dla każdej polskiej rodziny, dla zagrożonej wiary i Kościoła Katolickiego. Wspólnoty i grupy modlitewne będą czuwać według harmonogramu, który został umieszczony na tablicy ogłoszeń.
Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza małżonków przeżywających trudności, kryzys małżeński, będących w separacji lub po rozwodzie na kolejne spotkanie, które rozpocznie się w najbliższy piątek (10 lipca) Mszą św. o godz. 18.00.

3. Okres wakacji to także czas, w którym wielu ludzi udaje się na pielgrzymi szlak, wędrując do tronu naszej Matki i Królowej w Częstochowie. Zachęcamy do wzięcia udziału naszych parafian, a szczególnie młodzież.

4. W sobotę, w naszej parafii, 14-ścioro dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej i rozpoczęło Biały Tydzień

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Damian Latkowski z ul. Jagiellońskiej, śp. Maria Maroń z ul. Zimnej i śp. Helena Wotlińska z ul. Szkolnej. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej prośmy Dobrego Boga o Miłosierdzie dla nich i zmarłych z naszych rodzin:  Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Ks. Proboszcz