XV Niedziela Zwykła (12.07.2020r.)

1. Przeżywamy XV niedzielę zwykłą w ciągu roku.

W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

  • w poniedziałek - św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w środa - św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła
  • we czwartek - Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel


Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach:

  • w środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • w piątek zaś Koronka do Miłosierdzia Bożego.


2. Okres wakacji to czas, w którym wielu ludzi udaje się na pielgrzymi szlak, wędrując do tronu naszej Matki i Królowej w Częstochowie. Nasza Pielgrzymka Diecezjalna wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia z Wiślicy. Zachęcamy już dziś do udziału w niej. Formularze zgłoszeniowe na Pieszą Pielgrzymkę Kielecką dostępne na stronie internetowej pielgrzymki.

3.Serdecznie dziękujemy za świadectwo wiary wszystkim grupom modlitewnym biorącym udział w  RÓŻAŃCOWYM JERYCHU - modlitewnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem.
Składamy serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną swoimi modlitwami i ofiarami.  Taca z niedzieli budowlanej za miesiąc  lipiec wyniosła 8.990 zł.
4. Dyrekcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zwraca się z prośbą oddawanie krwi, szczególnie w czasie wakacji - więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
5. Ks. Łukasz Zygmunt - nowy Dyrektor Domu w Piekoszowie - zachęca osoby po 60 roku życia lub osoby niepełnosprawne do zamieszkania na terenie jego placówki lub skorzystania z profesjonalnej rehabilitacji - więcej informacji w gablocie ogłoszeń


6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Urszula Mazur z ul. Paderewskiego. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej prośmy Dobrego Boga o Miłosierdzie dla niej i zmarłych z naszych rodzin:  Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Ks. Proboszcz