XVII Niedziela Zwykła (26.07.2020r.)

1. Przeżywamy XVII niedzielę zwykłą w ciągu roku.
W sobotę rozpocznie się sierpień - miesiąc wielu rocznic narodowych, świąt maryjnych, licznych pielgrzymek, a także miesiąc trzeźwości Narodu.  Zachęcamy w tym czasie do podjęcia trudu abstynencji i włączenia się do wspólnej modlitwy za wszystkich dotkniętych problemem alkoholizmu.  1 sierpnia to także Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego (1944) . W naszych modlitwach pamiętajmy o tych którzy oddawali życie za wolną ojczyznę.

2.W dniu dzisiejszym z racji przypadającego w zeszłą sobotę wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących modlimy się w intencji wszystkich kierujących pojazdami o bezpieczną jazdę. Po Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 zostaną poświęcone wszystkie pojazdy mechaniczne. Obrzęd poświęcenia odbędzie się przed kościołem. Prosimy zatem, aby przed samochodem do poświęcenia stał jego właściciel. Ksiądz podejdzie i pobłogosławi każdy pojazd przekazując jednocześnie pamiątkę zawierzenia Bożej Opatrzności.

3.  W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

  • w środę - św. Martę
  • w piątek - św. Ignacego z Loyoli, kapłana
  • w sobotę - św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Zapraszamy także do udziału w stałych nabożeństwach:

  • we środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego

W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca. W Pierwszą Sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z kazaniem oraz wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz. 8.00 rano. Przyszła niedziela - pierwsza miesiąca sierpnia - to tradycyjnie w naszej Parafii: niedziela adoracyjna i budowlana. Naszymi modlitwami i ofiarami wspierać będziemy budowę nowej świątyni. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca i spotkanie Kół Różańcowych. Przez cały czas trwają postępujące prace przy budowie nowej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne.

4.  Modlitewną pamięcią ogarnijmy pielgrzymów naszej diecezji, którzy od 6 sierpnia będą zdążać na Jasną Górę. Parafian, którzy wyruszą na pielgrzymi szlak prosimy, aby przedstawili Matce Bożej potrzeby i troski naszej wspólnoty.Tych którzy nie mogą uczestniczyć w niej zapraszamy do pielgrzymowania w grupie duchowej.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Antonii Misztal z ul. Mielczarskiego oraz śp. Adam Chlebowski z ul. Urzędniczej. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej prośmy Boga o Miłosierdzie dla niego oraz dla zmarłych z naszych rodzin: Zdrowaś Maryjo...Wieczny odpoczynek....

Ks. Proboszcz