XVIII Niedziela Zwykła (02.08.2020r.)

1. Przeżywamy XVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. W naszej parafii jest to niedziela adoracyjna i budowlana: modlitwami i ofiarami chcemy wspierać budowę nowej świątyni. Msza święta w intencji wszystkich Ofiarodawców będzie sprawowana w najbliższą środę o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca i spotkanie Kół Różańcowych.

W maryjnym miesiącu sierpniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Temu tematowi poświęcony jest list episkopatu, który odczytamy w przyszłą niedzielę. Naszą modlitewną pamięcią ogarniamy także pielgrzymów naszej diecezji, którzy od czwartku będą zmierzać na Jasną Górę. Przez czas trwania pielgrzymki po Mszy św o godz. 18.00 łączymy się na modlitwie z pielgrzymami i zanosimy do Matki Bożej wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste.

2. W tym tygodniu przypadają : Pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca. W Pierwszy Czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji dobrych i świętych powołań do służby w Kościele. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej za grzechy. W Pierwszy Piątek Msza św. wotywna o Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00 połączona z kazaniem i adoracją Najśw. Sakramentu. Spowiadać będziemy w tym dniu: rano - podczas każdej Mszy Św., a popołudniu od godz. 17.30. Msza wieczorna tradycyjnie będzie sprawowana za Zmarłych polecanych w Wypominkach. Zgodnie z prośbą Księdza Biskupa taca zbierana tego dnia przeznaczona będzie na misje.

3. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu

we wtorek - św. Jana Mari iVianneya

we czwartek - święto Przemienienia Pańskiego

w sobotę - św. Dominika, prezbitera

Zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach:

we środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zdzisława Zązel z ul. Szkolnej, śp. Maciej Pawełczyk z ul. Jagiellońskiej i śp. Anna Węgrzyn z ul. Sienkiewicza. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej prośmy Dobrego Boga o Miłosierdzie dla nich i zmarłych z naszych rodzin: Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Ks. Proboszcz