XXII NIedziela Zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj XXII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. We wtorek rozpoczynamy nowy miesiąc wrzesień, w którym dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. W związku z tym jutro (poniedziałek) będzie miała miejsce spowiedź od godz. 17.00 dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek Mszą Świętą o godz. 8.00, na którą zapraszamy dzieci, młodzież i grona pedagogiczne.

Pierwszy września to również rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.


Spotkanie scholki oraz nowych osób pragnących do niej dołączyć odbędzie się w środę o godz. 16.30 z Księdzem Sebastianem w salce parafialnej.


3. W czwartek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W I czwartek miesiąca Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i  Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy błagalne o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

W czwartek, po zakończeniu nabożeństwa, zapraszamy na spotkanie formacyjne ministrantów z Ks. Marcinem.

W czwartek po Mszy Świętej popołudniowej ma również swoje spotkanie Krąg Biblijny z Ks. Tomaszem.

W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze Święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i o godz. 18.00 połączonej z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu. W tym dniu będzie miała miejsce spowiedź rano podczas Mszy Świętej, a po południu od godz. 17.00.

I sobota miesiąca to dzień modlitw przez wstawiennictwo Maryi do Boga Wszechmogącego. Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00 wraz
z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami ku czci Serca NMP, Patronki Naszej wspólnoty parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę (XXIII Zwykłą) na Mszę Świętą o godz. 11.00 zapraszamy przedszkolaków i dzieci rozpoczynające naukę w szkole na poświęcenie tornistrów. Przyszła niedziela to tradycyjnie w naszej Parafii niedziela adoracyjna i budowlana. Naszymi modlitwami i ofiarami wspierać będziemy budowę nowej świątyni.

Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca i spotkanie Kół Różańcowych z Ks. Rafałem.

Spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci rozpoczynającymi przygotowanie do I Komunii Świętej w 2021r. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej
o godz. 11.00.

Spotkanie dla dzieci i rodziców w związku z I Komunią Świętą w tegorocznym terminie  wrześniowym, w środę -  o godz. 17.00.

Msza św. i spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w terminie październikowym oraz kandydatów do bierzmowania w przyszłym roku będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

 

Osoby należące do wspólnot Domowego Kościoła naszej Parafii prosimy o zgłoszenie się do Kapłanów w celu ustalenia terminów spotkań formacyjnych.

 

5. Dziękujemy Paniom ze wspólnot Maryjnych za przeprowadzenie zbiórki na rzecz poszkodowanych w Libanie.


6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
- śp. Maria Cieniek z ulicy Szkolnej
- śp. Henryk Konat z ulicy Różanej
- śp. Mirosława Zemła z ul. Paderewskiego
Tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian  przez wstawiennictwo Matki Bożej polecamy Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...


Ks. Proboszcz