Ogloszenia parafialne
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (20.05.2018r.)

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nazywaną w Polsce "Zielonymi Świątkami", która kończy w Kościele Okres Wielkanocny. Jest to Święto dopełnienia tajemnicy paschalnej i przekazania jej w życie Kościoła. Prośmy więc o dary Ducha Świętego dla nas i naszych rodzin.

Na Mszy św. o godz 11.00 zostaną przyjęci nowi ministranci.

Dziś ofiarą do puszek, z racji niedzieli "Ad gentes" możemy wspomóc misyjne dzieła ewangelizacyjne.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt: oddajemy cześć NMP Matce Kościoła. Święto to podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i mistycznym Ciele Chrystusa, jakim jest Kościół. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Zapraszamy na nabożeństwa majowe które sprawujemy po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz.17.30.

Spotkania liturgiczne tegorocznych kandydatów do Bierzmowania odbywają się w poniedziałki i piątki po Mszy św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa

Nabożeństwo pokutne i spowiedź przed Bierzmowaniem dla młodzieży, ich rodzin oraz świadków będzie w poniedziałek 28 maja o godz. 16.00.

Spotkanie i próba scholi dziecięcej odbędzie się w środę o godz. 16.30.

Próba chóru parafialnego w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

Spotkanie Kręgu Biblijnego we czwartek po Mszy św. wieczornej.

W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu , we czwartek ? Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana (święto).

W sobotę przypada Dzień Matki. Okażmy im wdzięczność za trud i za wszelkie dobro. Filharmonia Świętokrzyska z tej okazji zaprasza na koncert. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

W sobotę (26 maja) o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach dwóch diakonów pochodzących z naszej parafii, Krzysztof Zapała i Jarosław Góralski przyjmie święcenia prezbiteratu. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tej uroczystości. Kto nie będzie mógł niech pomodli się w domu w intencji kandydatów do święceń. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Jest to także dzień prymicji ks. Krzysztofa Zapały. Kapłan wyruszy z domu przy ul. Słonecznej 38 o godz. 12.00, następnie przejdzie ulicą Różaną i Urzędniczą. Mszę św. prymicyjną będzie sprawował o godz. 12.30. Zachęcamy wiernych do uczestniczenia w procesji, oraz do przystrojenia drogi którą będzie szedł Ksiądz Prymicjant.W świątyni, przed Mszą św. będzie też możliwość złożenia życzeń ks. Krzysztofowi. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich parafian.

2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Zenona Kenig z ul. Szkolnej. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej prośmy Dobrego Boga o Miłosierdzie dla niej i zmarłych z naszych rodzin: Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

ks. Proboszcz


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 369