Ogloszenia parafialne
XIX Niedziela Zwykła (12.08.2018r.)

1. Przeżywamy XIX niedzielę zwykłą w ciągu roku. W maryjnym miesiącu sierpniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu.

Naszą modlitewną pamięcią ogarniamy także pielgrzymów naszej diecezji, którzy zmierzają na Jasną Górę. Przez czas trwania pielgrzymki po Mszy św o godz. 18.00 łączymy się na modlitwie z pielgrzymami i zanosimy do Matki Bożej wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste.

2. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

we wtorek - św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

we środę - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej tradycji jest to Święto Matki Bożej Zielnej. Z tą maryjną uroczystością związana jest starożytna tradycja liturgiczna, oddająca hołd Maryi wraz z poświęceniem na Jej cześć leczniczych ziół, kwiatów, kłosów zbóż i owoców. Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Porządek Mszy św. w naszej Parafii jak w każdą niedzielę.

w piątek - św. Jacka, prezbitera,

3. Zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach:

- we środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- w piątek zaś Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. Serdecznie dziękujemy za świadectwo wiary wszystkim grupom modlitewnym biorącym udział w RÓŻAŃCOWYM JERYCHU - modlitewnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Myszka z ul. Wspólnej, śp. Andrzej Latos z ul. Szkolnej i śp. Halina Dutkiewicz z ul Urzędniczej. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej prośmy Boga o Miłosierdzie dla nich oraz dla zmarłych z naszych rodzin: Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

    Ks. Proboszcz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 382