Ogloszenia parafialne
I Niedziela Wielkiego Postu (18.02.2018r.)

1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres czterdziestodniowej pokuty i nawrócenia. Dziś przeżywamy Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu. Zechciejmy przeżyć go owocnie. Podejmując wielkopostne postanowienia i umartwienia, wynagradzajmy za grzechy i przybliżajmy się do Boga - Źródła Miłości.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa - w piątek o godz. 16.30 (dla dzieci), o godz. 17.15 (dla starszych),

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w każdą niedzielę o godz. 17.15.

Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zapraszamy także do udziału w stałych nabożeństwach: we środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek zaś Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. W przyszłą niedzielę będzie gościł w naszej parafii ks. Aleksander Drobyszewski pełniący posługę duszpasterską na Białorusi. Podzieli się z nami doświadczeniami ze swej pracy. Po Mszy św. ofiarą do puszki będzie można wesprzeć wszelkie dzieła duszpasterskie prowadzone przez księdza Aleksandra.

Msza św. oraz kolejne Spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

4. Parafialne Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w dniach od 11 do 13 marca br.,a rekolekcje szkolne: od 14 do 16 marca br. Zarezerwujmy ten czas na spotkania z Bogiem.

Przy bocznym ołtarzu wystawiliśmy puszkę, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wzorem lat ubiegłych Caritas Polska podczas trwającej od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej akcji charytatywnej "Jałmużna Wielkopostna 2018" rozprowadza - głównie wśród dzieci - tekturowe skarbonki. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację dla osób starszych, niepełnosprawnych i chorych. Skarbonki rozdawać będą w szkołach katecheci. Zachęcajmy nasze pociechy, aby rezygnując z przyjemności czy rozrywki w czasie Wielkiego Postu oszczędzały w domu, aby móc w ten sposób pomagać bliźnim. Skarbonki złożymy później w darze w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

ks. Proboszcz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 356