A. LiturgiaŚroda – Święto św. Andrzeja Apostoła

Sobota - św. Franciszka Ksawerego prezbitera

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wraz z serdeczną modlitwą

 

B. Bieżące ogłoszenia

 

1. W poniedziałek o 17.30 tutaj w kościele Różaniec prowadzony przez Legion Maryi. Natomiast spotkanie Legionu Maryi w sali Domu Parafialnego po mszy św. Wieczornej. Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy i uczestnictwa w tej Wspólnocie. Dzisiaj po każdej mszy św. legioniści Legionu Maryi rozdają medaliki Niepokalanej.

2. We wtorek po wieczornej Eucharystii spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W środę spotkanie scholii parafialnej pod opieką ks. Sebastiana. Zapraszamy dzieci i młodzież. Spotkanie będzie miało miejsce w salce Domu Parafialnego o godz. 16.30.

4. W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy św. wieczornej.

5. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 18.00. Zakończymy ją Nowenną do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po mszy św. o godz. 18.00 kolejne Uwielbienie śpiewem i modlitwą Pana Jezusa w Najswietszym Sakramencie – zapraszamy wszystkich.

6. Pierwszy Piątek i I Sobota połączone będą z Rekolekcjami Adwentowymi w naszej parafii. Nabożeństwo I Piątku po mszy św. o godz. 9.00 i o godz. 18.30 połączone z Nowenną do Niepokalanego Poczęcia NMP przed mszą sw. O godz. 19.00. Nabożenstwo I Soboty po mszy św. o godz. 9.00 i o 17.30 przed mszą św. o godz. 18.00 połączone z Nowenną do Niepokalanego Poczęcia NMP.

7. Do chorych w domach pojedziemy w najbliższy piątek 02 grudnia oraz 23 grudnia przed świętami. Nie będzie wyjazdu do chorych w styczniu z powodu wizyty duszpasterskiej. Prosimy o zgłaszanie chorych i tych, którzy nie mogą już uczestniczyć w Eucharystii niedzielnej tutaj w kościele.

8. W tym tygodniu najważniejsze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia - REKOLEKCJE ADWENTOWE. Zaczynamy w najbliższy piątek, w sobotę Dzień Spowiedzi, w niedzielę zakończenie. Niech to będzie czas naszego powrotu do Boga, umocnienia Jego łaską. Okażmy Mu wiarę i zaufanie i przyjdźmy na te rekolekcje. Rekolekcje będzie prowadził ks. Dariusz Gącik oficjał Kieleckiego Sądu Biskupiego. Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej. Można go też zabrać wychodząc z kościoła.

9. Przyszła niedziela to niedziela budowlana. Taca przeznaczona jest na dokończenie budowy nowego koscioła. W listopadzie zebraliśmy 12 290 zł. Serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom.

10. Roraty w naszej parafii codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci na Roraty z Małym Gościem Niedzielnym. Tegoroczne rozważania będą poświęcone św. Joachimowi dziadkowi Pana Jezusa. Przynosimy lampiony.

7. W piątek na sali w Domu Parafialnym o 19.00 spotkanie Wspónoty Związków Niesakramentalnych i Osób Rozwiedzionych.

8. Poświęciliśmy dzisiaj opłatki na nasze wigilijne stoły. Można będzie je nabywać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej podczas dyżuru. W tym roku dobrowolne datki  złożone przy nabywaniu opłatków będą również przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Można też w okresie adwentu wspomóc Wigilijne Dzieło Dzieciom, kupując wigilijną świecę Caritas. Mała świeca w tym roku kosztuje 9 zł, duża 18 zł. Można je nabyć w zakrystii kościoła.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć również w zakrystii. Oto wybrane artykuły w Niedzieli i Gościu Niedzielnym z tego tygodnia:

 

W najnowszej Niedzieli m.in.:

O Przewodowie, wiosce na wschodzie Polski, mówił cały świat. Eksplozja miała miejsce ok. 400 m od kościoła i plebanii. Specjalnie dla „Niedzieli” proboszcz ks. Bogdan Ważny mówi o tym, co się wydarzyło na terenie jego parafii pamiętnego 15 listopada.

W najnowszym numerze „Bliżej Życia z Wiarą”: historia człowieka, który dzięki wierze otrzymał nowe życie oraz opowieść o niewidomym malarzu, który dzięki Matce Bożej Częstochowskiej odzyskał wzrok. Ponadto garść adwentowych inspiracji dla całej rodziny.

W Gościu Niedzielnym m.in.:

Pierwszy odcinek adwentowego cyklu poświęcony jest cnocie wytrwałości. Ks. Adam Pawlaszczyk pisze o różnych twarzach wytrwałości, szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego współczesny człowiek ma z nią tak wielki problem i podpowiada, w jaki sposób można ją rozwijać.

Drogi katoliku, nadchodzą Zaślubiny Baranka, a nie krwawa jatka! Apokaliptyczny okrzyk: „Przyjdź!" jest wyrazem ogromnej tęsknoty, a nie zawołaniem masochistów - pisze Marcin Jakimowicz w tekście o tym, jak chrześcijanie mają rozeznawać znaki czasu.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Maria Trojan i Helena Węgrzyn.  Te zmarłe oraz wszystkich zmarłych parafian, dusze w czyśćcu cierpiące przez wstawiennictwo Matki Bożej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...