Liturgia dla Ukraińców

Zapraszamy do uczestnictwa oraz przekazywania informacji na temat liturgii niedzielnej dla Ukraińców.

Liturgia rzymskokatolicka
Kościół Akademicki św. Jana Pawła II, ul. Wesoła 54
sobota, 18:30

Liturgia greckokatolicka
Aula Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54, ul. Wesoła 54
niedziela, 10:00

Liturgia prawosławna
Cerkiew prawosławna św. Mikołaja, ul. Bodzentyńska 46
niedziela, 10:00

Kontakt: KS. Rafał Dudała
tel.: 605 150 223
mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Paczka dla Ukrainy 

 1. Kartony odbieramy w podanych poniżej placówkach Caritas Kieleckiej lub na parafii.
 2. Paczka powinna zawierać zawsze produkty z trzech kategorii:
 • żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, puszki)
 • produkty dla dzieci (np. kaszki, słoiczki, soki)
 • artykuły chemiczne, kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe).
 1. Paczka nie powinna przekraczać wagi 18 kg, powinna być zapakowana do pełna, zamknięta, jednakże nie powinna być zaklejona.
 1. Paczka powinna być oklejona odpowiednim logotypem (do odebrania z kartonem). Można do niej włożyć przygotowany list po ukraińsku, a z drugiej strony napisać kilka zdań po polsku (można dodać, kto przygotował paczkę).
  Do paczki nie należy wkładać używanych ubrań. 
 1. Przygotowana paczka powinna być gotowym zestawem produktów (wypełnionym do pełna i bez potrzeby uzupełnienia), możliwym do przekazania rodzinie na Ukrainie.

Miejsca odbioru kartonów i logotypów na paczkę:

- Zakład Aktywności Zawodowej, ul. Wesoła 52 A, 25 - 363 Kielce lub w parafii.

 1. Paczki najlepiej przekazać do Magazynu w Kielcach (ul. Ściegiennego 499) lub w Proszowicach (ul. Kolejowa 4), ale można też oddawać do najbliższych placówek Caritas Diecezji Kieleckiej.
 2. Paczki zostaną wysłane do rodzin na Ukrainie, część w miarę potrzeb trafi do uchodźców w Polsce pozostających bez środków do życia.

Inne Informacje

1. Zarządzona przez Ks. Bpa Piotrowskiego zbiórka ofiar w parafiach przerosła już wszelkie oczekiwania. Do dnia dzisiejszego 212 parafii wpłaciło ok 1 225 000 zł. Łącznie Caritas Kielecka zebrała już ok 1,5 mln zł. Milion zł z tego przesłaliśmy już do Caritas Polska.

2. Zbiórka darów rzeczowych również przebiega zadowalająco, chociaż widać malejące zainteresowanie. Mamy nadzieję, że programowe działanie w ramach akcji "Paczka dla Ukrainy" przyniesie pewne ożywienie. Potrzebne są głównie: żywność, środki higieny, środki chemiczne oraz kołdry, poduszki, ręczniki i pościel. Nie zbieramy odzieży używanej.

3. Diecezja dotychczas przyjęła w ośrodkach: Na Grodzisku w Ojcowie - 33 osoby, w Rabce - 40 osób; oraz Caritas Kielecka już przyjęła 105 osób w Kaczynie, Piekoszowie, Miechowie i Proszowicach. Kolejne ponad 180 miejsce czeka w gotowości lub jest pospiesznie przygotowywane przez Caritas.